Добровільний вид страхування
ДОБРОВІЛЬНЕ ОСОБИСТЕ СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ТРАНСПОРТІ
Страхова компанія «Граве Україна» пропонує добровільне страхування від нещасних випадків на транспорті, яке передбачає страхову виплату за подію, внаслідок якої виникла шкода життю і здоров’ю водія та пасажирів транспортного засобу.
Добровільне страхування від нещасних випадків на транспорті здійснюється на підставі ліцензії та Правил страхування Страхової компанії «Граве Україна».
Страхові випадки
Тимчасова втрата працездатності застрахованої особи (водія та/або пасажира), яка сталася в результаті дорожньо-транспортної пригоди під час перебування в транспортному засобі
Постійна втрата або зниження працездатності застрахованої особи (водія та/або пасажира) з встановленням інвалідності або зміною групи інвалідності на вищу, яка сталася в результаті дорожньо-транспортної пригоди під час перебування в транспортному засобі
Смерть застрахованої особи (водія та/або пасажира), яка сталася в результаті дорожньо-транспортної пригоди під час перебування в транспортному засобі
Важливі деталі страхування
Водій або водій та всі пасажири ЗТЗ (забезпеченого транспортного засобу).
Застрахованими особами є водій та пасажири ЗТЗ, з моменту посадки в ЗТЗ та до виходу з нього (тобто, які в момент настання страхової події знаходились в салоні ЗТЗ). При страхуванні одного місця для сидіння під Застрахованою особою розуміється водій ЗТЗ
Україна
Від 10 000 грн до 100 000 грн на одне посадкове місце
Клас 1 - страхування від нещасного випадку (у тому числі на випадок виробничої травми та професійного захворювання).
Страховий продукт передбачає страхування водія та пасажирів від нещасних випадків в момент настання дорожньо-транспортної пригоди (надалі – ДТП), які знаходяться в транспортному засобі, зазначеному в Договорі страхування (надалі – забезпечений ТЗ).
Обмеження страхування.
- Будь-які збитки, що сталися поза межами території та/або строку дії Договору. При цьому за ризиком смерть Застрахованої особи або встановлення інвалідності Застрахованій особі визначаються страховими випадками, якщо вони наступили упродовж 12 (дванадцяти) місяців з дати настання ДТП (яке сталося в період дії цього Договору), не залежно від того смерть чи встановлення інвалідності відбулися в період дії Договору чи ні, та між ДТП та інвалідністю або смертю Застрахованої особи встановлений і документально підтверджений причинно-наслідковий зв’язок;
- Договір не можна укласти щодо ТЗ, які експлуатуються для навчальної їзди, участі в змаганнях, ралі (в т. ч. в аматорському спорті або неофіційних гонках) або для здійснення будь-яких спеціальних програм випробувань якостей ТЗ;
- Договір страхування не укладається відносно ТЗ, що використовуються в цілях отримання прибутку (перевезення вантажів, таксі, прокат, маршрутне таксі тощо).
Страховик несе відповідальність по всіх страхових випадках, що настали на території «Україна», за виключенням територій та населених пунктів, визначених згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022р. № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» та Розпорядження КМУ від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування.
Строк дії - 1 (один)календарний рік, якщо інші обставини зазначені в умовах Договору не призвели до його дострокового припинення.
Зобов‘язання Страховика зі здійснення страхової виплати за Договором виникає з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дня наступного за днем сплати страхової премії/першої частини страхової премії в повному обсязі в порядку і на умовах, передбачених Договором, дії протягом періодів, зазначених в Договорі, і закінчується о 23 год. 59 хв. за Київським часом дня, зазначеного як останній день строку дії Договору, якщо інші обставини, передбачені Договором, не призвели до дострокового припинення дії Договору.
У випадку не сплати страхової премії або сплати страхової премії/першої частини страхової премії не в повному обсязі в порядку і на умовах, передбачених Договором, зобов‘язання Страховика зі страхової виплати по відповідальності Страхувальника/Водія протягом періоду дії зобов‘язання Страховика зі здійснення страхової виплати не виникає.
Період страхування (або період, що починається з Ретроактивної дати до дати початку Періоду страхування, якщо Ретроактивна дата прямо передбачена Договором) визначається періодом страхового захисту в межах загального строку дії Договору за винятком часових обмежень, щодо обмеження дії страхового захисту у випадках, визначених цим Договором (у випадку несплати чергової частини страхової премії тощо).
Подання вимог за подіями, що настали протягом строку дії Договору та мають ознаки страхового випадку, здійснюється із застосуванням розширеного періоду заявлення збитків, що обмежується строком 364 дні включно з дня останнього строку дії Договору.
Сплачується на поточний рахунок чи до каси Страховика в термін не пізніше дати початку дії договору страхування.
Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,01% від страхової суми.
Максимальний розмір страхового тарифу – 1,50% від страхової суми.
Одноразово чи розбивкою до 4 рівних частин. Страховий платіж (перша) частина має бути сплачена до початку дії Договору, інші частини згідно строку, що вказаний в індивідуальній частині Договору.
Страхова сума (ліміт відшкодування) обирається Страхувальником та зазначається в індивідуальній частині Договору.
«система місць» - від 10 000 до 500 000 грн.;
«паушальна система» - від 50 000 до 1 000 000 грн.
Страхувальник зобов'язаний:
- своєчасно вносити страхові премії;
- передавати право керування транспортним засобом виключно на законних підставах;
- забезпечувати технічну справність транспортного засобу;
- при укладанні Договору страхування надати інформацію Страховикові про всі відомі йому обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, і надалі інформувати його про будь-яку зміну страхового ризику;
- ознайомити з умовами Договору страхування та Загальними умовами осіб, які будуть застраховані та отримати їх згоду на страхування;
- при укладенні Договору страхування повідомити Страховика про інші чинні Договори страхування, щодо об‘єкта страхування з іншими Страховиками;
- протягом 3 (трьох) робочих днів, письмово повідомити Страховика про будь-які зміни, що відомі йому, які можуть вплинути на ступінь ризику та стосуються Застрахованої особи;
- виконувати інструкції Страховика, а також надавати повну і достовірну інформацію щодо обставин настання страхового випадку.
- якщо після страхової виплати виявляться такі обставини, що повністю або частково позбавляють Страхувальника права на її отримання, то він зобов’язаний повернути Страховику отриману страхову виплату протягом 10 (десяти) робочих днів з дня встановлення таких обставин.
в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини?
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування:
в разі несплати страхової премії договір страхування не набирає чинності;
в разі невчасного повідомлення про настання страхового випадку до страхувальника може бути застосовано регресну вимогу;
неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди може призвести до відмови у виплаті страхового відшкодування.
Страхова виплата проводиться після встановлення Страховиком факту страхового випадку, підтвердження цього факту компетентними органами і визначення розмірів збитків, підтверджених відповідними документами та прийняття рішення Страховиком про страхову виплату, відмову у страховій виплаті або відстрочку у страховій виплаті.
Після отримання всіх документів, перелічених у Договорі страхування, Страховик протягом 3 (трьох) робочих днів розглядає їх, а саме:
- наявність всіх документів, визначених Страховиком;
- відповідність наданих документів вимогам законодавства України;
- відповідність випадку умовам Договору страхування;
- відповідність нещасного випадку та обставин його виникнення ознакам «нещасного випадку»;
- наявність у обставинах настання нещасного випадку ознак, що підпадають під виключення зі страхових випадків;
- відповідність даних, які були викладені у повідомленні про настання нещасного випадку, заяві на страхову виплату, фактичним обставинам виникнення нещасного випадку;
- існування прямого причинно-наслідкового зв’язку між заявленим нещасним випадком та страховими випадками, що вказані у Договорі;
- своєчасність отримання Страховиком повідомлення від Застрахованої особи (Вигодонабувача та/чи близьких родичів Застрахованої особи) про настання нещасного випадку та його наслідки;
- відповідність дій Застрахованої особи / Страхувальника / Вигодонабувача Загальним умовам та Договору страхування.
Результатом розгляду обставин та наслідків нещасного випадку Страховиком є прийняття рішення про страхову виплату, відмову у страховій виплаті чи подальше розслідування випадку, що має ознаки страхового.
У разі прийняття позитивного рішення про страхову виплату, Страховик протягом 5 (п’яти) робочих днів з дати прийняття такого рішення складає Страховий Акт. Страхова виплата здійснюється протягом 5 (п’яти) банківських днів з дня складання Страхового Акту.
У разі прийняття рішення про подальше розслідування обставин нещасного випадку Страховик протягом 5 (п’яти) робочих днів надсилає лист, де пояснює причини та строки необхідної відстрочки для прийняття рішення за даним випадком.
У разі необхідності, Страховик підтверджує висновок МСЕК результатами обстеження у Головному бюро судмедекспертизи МОЗ України та клініці, уповноваженій Страховиком (у дипломованого лікаря експерта).
У разі підтвердженні Страховиком всіх обставин, які викладені у заяві про страхову виплату та повідомленні про настанні нещасного випадку результатами розслідування обставин настання випадку, що має ознаки страхового, Страховик здійснює страхову виплату згідно п. 8.3. даного Договору страхування.
У разі відмови у страховій виплаті, Страховик протягом 5 (п’яти) днів з моменту винесення такого рішення, надсилає лист - відмову заявнику на страхову виплату, де докладно пояснює причини відмови.
У разі настання страхового випадку розмір страхової виплати визначається наступним чином:
У випадку смерті Застрахованої особи через настання нещасного випадку внаслідок ДТП - виплачується 100% від страхової суми, яка визначена для даної Застрахованої особи.
У разі присвоєння первинної стійкої загальної втрати працездатності через настання нещасного випадку внаслідок ДТП (за умови встановлення I групи інвалідності) – страхова виплата становить 80% від страхової суми, яка визначена для даної Застрахованої особи.
У разі присвоєння первинної стійкої загальної втрати працездатності через настання нещасного випадку внаслідок ДТП (за умови встановлення IІ групи інвалідності) – страхова виплата становить 60% від страхової суми, яка визначена для даної Застрахованої особи.
У разі присвоєння первинної стійкої загальної втрати працездатності через настання нещасного випадку внаслідок ДТП (за умови встановлення ІІI групи інвалідності) – страхова виплата становить 40% від страхової суми, яка визначена для даної Застрахованої особи.
У разі тимчасової втрати Застрахованою особою працездатності через настання нещасного випадку внаслідок ДТП – страхова виплата відповідає відсотку від страхової суми, що вказаний у Договорі страхування починаючи з 3 (третього) дня непрацездатності, але не більше 40% від страхової суми за одним страховим випадком.
У разі встановлення Страхувальнику більш важкого ступеню первинної стійкої загальної непрацездатності чи його смерті, що за умов Договору потребує збільшення розміру страхової виплати, після одержання документів, означених у Договорі, Страховик здійснює відповідну процедуру за умовами Договору та виплачує страхове відшкодування за вирахуванням вже перерахованих сум страхових виплат.
При страхуванні за Програмою страхування «система місць» для кожної Застрахованої особи встановлюється однакова страхова сума відповідно до кількості застрахованих посадкових місць у забезпеченому ТЗ.
При страхуванні за Програмою страхування «паушальна система» страхова сума на одну Застраховану особу визначається після настання страхового випадку, виходячи з кількості місць у забезпеченому ТЗ наступним чином: якщо постраждала 1 (одна) особа – 45% від загальної страхової суми, що зазначена в Договорі страхування; якщо 2 (дві) – по 35% від загальної страхової суми; якщо 3 (три) – по 30% від загальної страхової суми; якщо 4 (чотири) і більше – пропорційно до кількості постраждалих осіб, але не більше кількості пасажирських місць у забезпеченому ТЗ.
В будь-якому випадку сума страхових виплат в зв'язку із однією чи декількома страховими подіями не може перевищувати страхову суму, обумовлену даним Договором страхування для відповідної Застрахованої особи.
Страховик не здійснює страхові виплати та випадки не вважаються страховими, якщо вони сталися внаслідок:
умисних дій чи грубої необережності з боку Застрахованої особи чи інших пов’язаних з нею осіб, що призвели до настання нещасного випадку;
участі Застрахованої особи у будь-якій протизаконній діяльності;
навмисного заподіяння Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень;
самогубства або замаху на самогубство, за винятком тих випадків, коли Застрахована особа була доведена до такого стану протиправними діями третіх осіб;
вживання Застрахованою особою алкоголю, наркотиків, психотропних або токсичних речовин, їх аналогів і прекурсорів, а також лікарських засобів, які можуть спровокувати чи сприяти настанню дорожньо-транспортної пригоди;
керування Застрахованою особою будь-яким транспортним засобом без наявності прав водія та/або у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння або передачі Застрахованою особою управління транспортним засобом особі, яка знаходилась у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння або особі, яка не має прав водія;
участі Застрахованої особи у парі, тобто угоді заснованій на ризику, що укладена між двома або декількома особами (як фізичними, так і юридичними) про виграш, результат якого залежить від обставини, щодо якої невідомо, наступить вона чи ні;
участі Застрахованої особи у військових діях, народних заворушеннях, повстаннях, військових та всякого роду бойових діях, громадянській війні, страйках та їх наслідках, включаючи дії, спрямовані на контроль, запобігання, придушення, здійснення терористичного акту;
впливу радіоактивного чи іншого іонізуючого випромінювання, в тому числі того, що виділяється радіоактивними речовинами альфа -, бета - чи гама - випромінюванням, випромінювання нейтронів та такого, що надходить від прискорювачів заряджених часток оптичних (лазери), мікрохвильових чи аналогічних квантових генераторів;
виконання будь-якої фізичної чи іншої небезпечної роботи по договору підряду чи іншому - цивільно-правовому договору Застрахованою особою, якщо такий вид діяльності не визначено у Заяві на страхування (Додаток 1 до цього Договору страхування). У разі виникнення такої обставини після початку дії Договору страхування, Сторони узгоджують ці зміни відповідно до Розділу 4;
порушення Застрахованою особою правил техніки безпеки, правил протипожежної безпеки або навмисне знаходження Застрахованої особи у обставинах чи у безпосередній близькості до джерела підвищеної небезпеки, за виключенням тих випадків, коли це було пов’язано з виконанням службових обов’язків, рятуванням свого життя чи життя іншої людини;
прямого чи опосередкованого зв’язку з гострими чи хронічними патологічними станами чи захворюваннями, у тому числі професійними хворобами;
- випадку, що призвів до розтягнення зв’язок опорно – рухового апарату, гематом м’яких тканин.
Страховик не здійснює страхової виплати, якщо нещасний випадок став наслідком:
експлуатації несправного транспортного засобу;
керування транспортним засобом особами, що не мають посвідчення водія або, якщо посвідчення водія не дозволяє керувати транспортним засобом цієї категорії;
керування транспортним засобом особами, що знаходились в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, психічного розладу, а також після прийняття лікувальних препаратів, що впливають на якість керування транспортним засобом;
використання транспортного засобу з метою навчання водінню або для участі в спортивних тренуваннях або змаганнях;
використання транспортного засобу в якості буксира або під час його буксирування;
порушення правил зберігання та перевезення небезпечних речовин та предметів;
перевезення в ТЗ тварин;
грубого порушення Правил дорожнього руху або громадського порядку Застрахованою особою.
Страховик має право відмовити у страховій виплаті, якщо на момент дорожньо-транспортної пригоди в транспортному засобі кількість пасажирів перевищувала норми, встановлені для відповідної категорії транспортного засобу, технічними характеристиками заводу-виробника, що зазначені в інструкції по технічній експлуатації транспортного засобу або сервісній книжці.
До страхових випадків не відносяться і страхова виплата не здійснюється, якщо збитки Страхувальника (Застрахованої особи, Вигодонабувача), пов'язані з:
моральною шкодою, упущеною вигодою (втратою доходу, простоєм, штрафом, пенею або таким іншим), будь-якими побічними збитками або витратами, за винятком зазначених у Договорі страхування;
зі збитками, що не обумовлені подією, на випадок якої була застрахована особа, та збитками, що виникли в наслідок захворювань чи нещасних випадків, які вже мали місце на момент укладення Договору страхування;
обставинами, про які Страхувальник знав або повинен був знати, але не вжив усіх від нього залежних заходів для запобігання страхового випадку.
Клієнт має право придбати даний страховий продукт окремо відповідно до визначених Страховиком каналів реалізації продукту, або разом із іншим супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, як складова одного пакета або договору.
Умови отримання знижки на страховий продукт, акційні пропозиції Страховика та термін їх дії можуть бути визначені у Договорі страхування у випадку та у період їх наявності / впровадження у Страховику.